Zakup złota cieszy się niezmiennie, od lat, bardzo dużym zainteresowaniem wśród inwestorów. Nie powinno to dziwić – stanowi bowiem doskonałe zabezpieczenie kapitału i jest odporne na inflację, kryzysy gospodarcze oraz politykę rządu. Jeżeli jesteś początkującym inwestorem, który chciałby zaopatrzyć się w ten najcenniejszy z kruszców, z całą pewnością zastanawiasz się gdzie bezpiecznie kupować złoto. Oto kilka wskazówek, dzięki którym podejmiesz odpowiednią decyzję!

Produkt

W teorii zakup złota nie powinien być ryzykowny, jednak nawet w tej dziedzinie nie brakuje nieuczciwych sprzedawców, którzy skłonni są dla własnych korzyści wykorzystać brak wiedzy inwestorów. Aby ustrzec się przed niebezpieczeństwem zainwestowania w podrobiony kruszec, warto przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, czy producent złota posiada akredytację LBMA – dzięki niej masz pewność, że jest oryginalny i wartościowy.
Jak zweryfikować autentyczność złota? Zwróć przede wszystkim uwagę na to, czy:
• kupowana przez Ciebie sztabka ma próbę co najmniej 995;
• na sztabce umieszczone zostały wszelkie niezbędne informacje, takie jak próba, numer seryjny, waga, rok produkcji oraz stempel;
• sztabka została odpowiednio zapakowana – powinna posiadać certyfikat CertiCard, który nie tylko skutecznie ją chroni, ale także potwierdza jej autentyczność.
Jeżeli jesteś początkującym inwestorem i chcesz zakupić złote monety, najlepiej wybierać te najpopularniejsze i jednocześnie najtrudniejsze do podrobienia. Mowa tutaj o Australijskim Kangurze, Krugerrandzie, Amerykańskim Orle, Liściu Klonowym czy Wiedeńskich Filharmonikach. A jeżeli chcesz mieć pewność tego, że kupowane sztabki czy monety są prawdziwe, przeczytaj nasz poradnik dotyczący sprawdzania autentyczności złota. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko zainwestowania w podrobiony produkt.
Pamiętaj też, że ogromne znaczenie ma to, gdzie kupujesz złoto. Decyduj się wyłącznie na inwestowanie w sprawdzonych źródłach, które cieszą się dobrymi opiniami wśród klientów.

Sklep

Istnieją dwa podstawowe sposoby inwestowania w drogocenne kruszce – stacjonarnie albo przez Internet. Teoretycznie najbezpieczniejsza jest ta pierwsza opcja, ponieważ przed zakupem możesz dokładnie zapoznać się z wyrobem i sprawdzić jego autentyczność. Zakupy online cieszą się jednak coraz większym zainteresowaniem – przede wszystkim dlatego, że masz możliwość zapoznania się z opiniami o danym punkcie i porównania cen, a transakcję sfinalizujesz szybciej i bez wychodzenia z domu.
Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zakup złota w banku albo w mennicach. W tym wypadku jednak musisz liczyć się z większymi marżami, co oznaczać będzie dla Ciebie wyższą cenę – nawet o 20%.
Co więcej, takie sztabki mogą pochodzić z rynku wtórnego, co nie daje gwarancji ich najwyższej jakości. Możesz także zainwestować w fundusz złota, co jednak także obarczone jest sporymi kosztami – związane są one przede wszystkim z opłatą manipulacyjną za nabycie jednostek funduszu oraz roczną opłatą za zarządzanie funduszem. W ostatecznym rozrachunku może się to okazać mało opłacalne.
Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na bezpieczny zakup złota u niezależnych dystrybutorów.
Oferują oni zarówno sztabki, jak i monety bulionowe, zapewniając sprzedaż online i dostawę zakupionego kruszcu w maksymalnie kilka dni roboczych. Decydując się na takie rozwiązanie, możesz zainwestować w najcenniejszy z kruszców w atrakcyjnej cenie i mieć przy tym pewność, że zakupione złoto nie jest podrobione. Oczywiście zwracaj uwagę na wspomniane wcześniej wytyczne związane z bezpieczeństwem – przede wszystkim to, czy sztabka pochodzi od producenta z akredytacją LBMA.
Warto dodać, że wielu niezależnych dystrybutorów oferuje również możliwość późniejszego odkupienia złota w korzystnych cenach. Znalezienie takiego dostawcy jest niezwykle wygodne – umożliwi Ci błyskawiczne spieniężenie posiadanego kruszcu bez konieczności poszukiwania prywatnych nabywców czy skupów złota.

Gdzie zacząć?

W Internecie znajdziesz wiele sprawdzonych źródeł, dzięki którym zyskasz możliwość bezpiecznego zakupu złota w korzystnej cenie. Jednym z takich miejsce jest spotprice.pl – serwis zajmujący się porównywaniem cen złota, a także stanowiący wartościową platformę informacyjną dla inwestorów. Zapewniamy dostęp do wyrobów najlepszych producentów, takich jak takich jak Heraeus, Umicore, Valcambi czy Pamp. Po odwiedzeniu konkretnej kategorii i wyborze produktu zostaniesz przekierowany na strony sklepów, które zapewniają pełne bezpieczeństwo oraz doskonałe warunki transakcji.
Sprawdź oferty na sztabki złota oraz złote monety bulionowe i inwestuj bez jakiegokolwiek ryzyka – dbamy o zadowolenie naszych Klientów, dzięki czemu zaufało nam już tak wielu inwestorów.